KUPUJMY ŻYWNOŚĆ LOKALNĄ WPROST OD ROLNIKA

Iso-Tech sp. z o. o. wraz z Polską Fundacją Innowacji oraz Małopolską Izbą Rolniczą

ZAPRASZA DO OGLĄDANIA FILMÓW W CYKLU

„WIEDZ I MĄDRZE JEDZ”

Filmy realizowane są w ramach operacji „Kampania Medialna „Wiedz i Mądrze Jedz” 2020 czyli jak zwiększyć oddziaływanie Krótkich Łańcuchów dostaw Żywności na rozwój zrównoważony obszarów wiejskich by wdrożyć Europejski Zielony Ład w Polsce”.

W sobotę 5 września 2020 o godz 6.10 rano, inaugurujemy na ogólnopolskim kanale ZOOMTV  nowy cykl reportaży w tegorocznej – już trzeciej edycji – Kampanii  „WIEDZ I MĄDRZE JEDZ”. (Cyfrowy Polsat pozycja 155, Orange TV pozycja 36, Canal+ pozycja 42; dostępny również w sieciach kablowych
i telewizji naziemnej).

W pierwszych dwóch odcinkach opowiemy o żywnościowych rynkach lokalnych i sprzedaży bezpośredniej w czasach pandemii. Pokażemy jak rolnicy i producenci żywności na Dolnym Śląsku i w Małopolsce podejmują współpracę by tworzyć i rozwijać tzw. Krótkie Łańcuchy dostaw Żywności. Nie zabraknie informacji o kulinariach i żywnościowych produktach lokalnych.

Co tydzień w sobotę rano będziemy emitować 2 odcinki. W kolejnych odcinkach opowiemy o roli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, samorządów, Lokalnych Grup Działania, uczelni oraz Izb Rolniczych w tworzeniu i wzmacnianiu żywnościowych rynków lokalnych w konwencji „od pola do stołu” w różnych częściach naszego kraju. Będzie też o zderzeniu wizji rozwoju rynków lokalnych z rzeczywistością, z przepisami, oczekiwaniami konsumentów, rolników i małych przetwórców, o konkurencji rynkowej oraz realiach finansowych. Opowiemy o znaczeniu Zielonego Ładu, który propaguje Komisja Europejska, dla rozwoju żywnościowych rynków lokalnych i możliwości kupowania wprost od rolnika. Czy to szansa czy też zagrożenie dla rolników, dla konsumentów i dla ożywienia gospodarki lokalnej w czasach pandemii.

Zapraszamy do ZoomTV w sobotę 6.10 rano

Filmy będą dostępne również na portalu Kampanii – www.prostoodrolnika.pl

Kampania TV

Galeria

Patisony
Ziemniaki
Patisony i cukina okrągła D. Olejko
Ogórki 5
Ogórki 4
Ogórki 3
Ogorki 2
Ogorki
Maliny
Jabłka T. Mastek
Jabłka szara reneta 2
Jabłka szara reneta 1
Dynie 3
Dynie 2
Dynie
Cebule czerwone 2
Cebule czerwone
Cebule
patisony
Prosto od rolnika

Poznaj smak naszych produktów lokalnych!

Ogólnopolska kampania na rzecz KRÓTKICH ŁAŃCUCHÓW DOSTAW ŻYWNOŚCI

Kontakt

Redakcja +48 601 402 117

Społeczności