W dniu 2 października 2019 r. odbyła się druga część i kontynuacja webinaru pt. plusy i minus zmian prawnych w zakresie „sprzedaży bezpośredniej” dla rozwoju systemów Krótkich Łańcuchów dostaw Żywności”.  Wnioski z pierwszej części dyskusji w dniu 31.07.2019 są dostępne tu: https://prostoodrolnika.pl/webinar-31-07-2019/

Webinar ten to kontynuacja dyskusji w serii INNOWACJE DLA ROZWOJU SYSTEMÓW KRÓTKICH ŁAŃCUCHÓW DOSTAW (KŁŻ), który stanowi część  operacji pt. „Kampania multimedialna Wiedz i Mądrze Jedz: Krótkie Łańcuchy dostaw Żywności źródłem innowacji dla wsi i rolnictwa” realizowanej przez Polską Fundację Innowacji.

Punkt wyjścia do dyskusji były wnioski z pierwszej części, które zweryfikowano i potwierdzono. W Webinarium wzięli udział eksperci-praktycy – Prof. Marian Kachniarz z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, znawca problematyki KŁŻ z punktu widzenia samorządu oraz zamówień publicznych oraz Maria Gorzkowska-Mbeda, która prowadzi od 5 lat przedsięwzięcie Centrum Lokalnej Kultury Kulinarnej pn. Marchewka Bistro w Nowohuckim Centrum Kultury.  Prelegenci zaprezentowali swoje zdanie nt. znaczenia nowych regulacji prawnych w zakresie „sprzedaży bezpośredniej” dla rozwoju i upowszechnia KŁŻ w Polsce, odpowiadając na 3 pytania:

  • Jakie są plusy i minusy przepisów regulujących sprzedaż bezpośrednią, w szczególności Rolniczy Handel Detaliczny (RHD), Sprzedaż Marginalna Lokalna Ograniczona (MLO)?
  • Jakie są realia sprzedaży bezpośredniej na zmieniającym się rynku spożywczym?
  • W jakim stopniu i w jakiej formie współpraca się opłaca?

Pobierz:

  1. Wprowadzenie i podsumowanie – cz 1 (Rafał Serafin)
  2. Wypowiedź Prof. Mariana Kachniarza
  3. Prezentacja Marii Gorzkowskiej-Mbede
  4. Wnioski z Webinar #1
Prosto od rolnika

Poznaj smak naszych produktów lokalnych!

Ogólnopolska kampania na rzecz KRÓTKICH ŁAŃCUCHÓW DOSTAW ŻYWNOŚCI

Kontakt

Redakcja +48 601 402 117

Społeczności